Barista je „cool“

Víte, že Češi vypijí tři až čtyři šálky kávy denně? Závislost, „nakopávač“, „životabudič“ nebo třeba jen mimořádná chuť na dobrou kávu zvyšují podíl konzumované kofeinové pochutiny, za kterou si i našinec rád připlatí a neváhá vyhledávat ty nejlepší kavárny.  Pro zasvěcené důležitá informace. Žáci 2. a 3. ročníku studijního oboru Hotelnictví se na baristický kurz v rámci výuky ve čtvrtek 19. 9. 2019 dlouho těšili. Dozvěděli se o nových trendech v přípravě oblíbeného nápoje, nebo o práci s kávovarem tak, aby z kávy „dostali“ to nejlepší a vždy ve stejné kvalitě. Sledovat práci skutečného kávového mága a pod jeho dohledem cizelovat umění latte art (kreslení obrazců do svrchní vrstvy mléčné pěny), to byla „cool“ záležitost, která provoněla celou školní budovu. Ještě máme co ladit, to je jasné, ale v umění přípravy kávy všichni postoupili o level výš. Někteří získané zkušenosti hned zúročili na Dni Zlínského kraje.