Den Zlínského kraje – Baltaci střední zraje!

„Ochutnejte kraj všemi smysly“, vybízel podtitul jubilejního 10. ročníku Dne Zlínského kraje. Jedna z největších akcí pro veřejnost přilákala v sobotu 21. září již tradičně tisíce návštěvníků. Nejen díky parádnímu podzimnímu počasí, ale hlavně kvůli pestré programové nabídce.

Ve výčtu prezentujících se středních škol z celého Zlínského kraje nechyběla ani ta naše – letos doslova a do písmene PESTRÁ. Přejít kolem našeho stanoviště na parkovišti 24I25I26 v továrním areálu pod 21. budovou bylo prakticky nemožné. „Ajťáci“ v zelené hájili barvy Akademie informatiky, oranžově vyladění „hoteláci“ se hrdě hlásili k Akademii služeb
a cestovního ruchu. Nad tím vším bdělo mo(u)dré oko loga zastřešující celou školu.  Zkrátka bylo na první pohled zřejmé, jaký obor naše studenty baví.

Něco na zub? Rychle k nám! Hlavní hvězdou byl pečený candátek s cibulovým ragú
a konfitovanou zeleninou. S nadšením a profesionálně přípravu menu prezentovali studenti před veřejností na pódiu. Sladkým chuťovým zážitkem byly jednoznačně palačinky s krajovými specialitami: medem a ořechy nebo mákem a povidly. Návštěvníci se pro ně dokonce opakovaně vraceli a tak se palačinkového těsta spotřebovalo na 50 litrů! Jablečnému štrůdlu s čerstvě namletým  espressem nebo cappuccinem v kombinaci s podzimním sluníčkem také nešlo odolat. Vše připravované s láskou, servírované s úsměvem studentů oboru Hotelnictví. Na hladký průběh celého dne dohlíželi a školní kasu drželi naši pedagogové, taktovku měla pevně v rukou zástupkyně ředitelky pro praktické vyučování Barbora Gregorová. Nutno dodat, že jednorázovému plastovému nádobí jsme dali vale, protože frčíme na ekologické vlně. Návštěvníky samozřejmě zajímala nabídka všech našich studijních oborů, vážní zájemci o obor IT se mohli na místě přesvědčit, jaké nejmodernější technologie studenti k výuce využívají.

Chodit na střední Baltaci je prostě fajn, věříme, že to všichni, kteří nás v sobotu navštívili, poznali. Byl to bezva den, děkujeme pořadatelům za pozvání a těšíme se zase rok!