Kultura, seminárky a vlčí máky

My tedy rozhodně jen nesedíme v lavicích. Někdy sedíme jako nadšení diváci na koncertě, kde byl přímo vítán zpěv (nebo pobrukování) největších hitů Osvobozeného divadla a divadla Semafor. Připomínáme si totiž 60 let od jeho založení a hudební skupina Marbo si střihla moderní aranžmá nejen Ježkových nebo Šlitrových nestárnoucích hitů.

Že má „Pan Kaplan třídu rád“ se všeobecně ví. Ale raději jsme se o tom v divadle sami přesvědčili, jistota je jistota. A dobrých komedií není nikdy dost.

Knihovna. Někdy je těžké si přiznat, že Google neví všechno. Třeba „Jak napsat tu nej seminárku“, kde je nutné perfektně dodržet citační normy. Knihovna za nás seminárku nebo maturitní práci nenapíše, ale je víc než rozumné se v záplavě informací orientovat. Chytrému napověz, že 🙂

Na závěr trochu vážně, protože i tématu první světové války jsme se ve výuce dost věnovali. Jsme neválečná generace, která nezapomíná. Podpořit celosvětový Den válečných veteránů  prodejem symbolů úcty – vlčích máků, byla čest.

Školními akcemi nás provedla paní učitelka Adamcová.