Magické housle Václava Hudečka

Václav Hudeček je nejen světoznámý virtuos a houslová legenda, ale také dlouholetý propagátor a podporovatel houslového umění. Společně se svou ženou Evou hledají a nacházejí talenty mezi nadanými mladými houslisty díky projektu Letní akademie Václava Hudečka, kterou každoročně (letos po třiadvacáté)  pořádají v nedalekých Luhačovicích.

Do Zlína se vrací již tradičně v adventním čase, aby na Vánočním koncertě potěšil zlínské publikum nejen vlastním koncertem, ale také dal prostor svým novým kolegům. Letos jí byla vítězka luhačovické Akademie Kateřina Krejčová.

Dopolední setkání s klasickou hudbou v příjemném prostředí Hotelu Baltaci Atrium bylo určeno mladému publiku. Byť dnešní generace popřává sluchu převážně jiným hudebním žánrům,  pan Hudeček zůstává optimistou  a věří, že vždy budou existovat lidé, kteří k životu potřebují ušlechtilost a krásu klasického umění. Vždyť hudba odplavuje prach z každodenního života…

Organizačně se na akci spolupodíleli naši žáci, dokonce se ujali i rolí moderátorů!