Neobyčejná cukrárna U Burešů

Cukrárnu U Burešů byste v nabídce běžných restaurací a cukráren hledali těžko, je totiž „paměťová“ a v jistém smyslu mimořádná. V rámci Programu Bon appetit do ní chodí mlsat klienti Domova pro seniory na Burešově, p. o. Cílem programu je připravit pro klienty kulturní zážitek, společné posezení, popovídání u dobré kávy nebo čaje a výtečných zákusků. Letos se do cukrárny U Burešů v jídelně Domova pro seniory vydali naši studenti prvního ročníku oboru Hotelnictví společně s paní učitelkou Miladou Kincovou. Nejen, že z jídelny pomohli vytvořit příjemnou cukrárnu, ale klientům se s maximální péčí věnovali. Věkem totiž odchází spousta chutí díky nemocem, vedlejším účinkům všech léků, apod. Jak však dokazují výzkumy potvrzené praxí, paměť “na sladké” zůstává, jako jedna z mála, zachována dlouho. Pozitivní energie a laskavý přístup studentů při jejich první profesionální zkušenosti si zaslouží obdiv a uznání. Podařilo se jim vytvořit nezapomenutelnou atmosféru jednoho (ne)obyčejného dne.