Novinky

Novinky & oznámení

Adaptační kurz prvních ročníků – Sidonie 2020

Tři dny plné krásného počasí a her, při kterých prváci poznávali své třídní učitelky, spolužáky a také sami sebe. To byl dobrou náladou, pozitivní energií a novými zážitky nabitý zářijový “adapťák” na Sidonii.

Žáci naší školy se podíleli na zdárném průběhu 60. Zlín Film Festivalu!

S pořadatelem letos jubilejního ZFF, společností FILMEST, jsme se dohodli, že se naši nejlepší žáci v rámci průběžné školní praxe stanou součástí týmu, který zajišťuje hladký průběh celé mezinárodní akce.

POZOR! Od 10. 9. 2020 vstup do školy pouze s rouškou!

Od 10. 9. 2020 platí POVINNOST mít ve všech vnitřních prostorách školy nasazenou roušku.

Hledáme pracovníka úklidu

Hledáme šikovného a zodpovědného pracovníka/pracovnici úklidu!

První školní den 2020/2021

Přejeme Vám úspěšné zahájení studia, všem dobrou imunitu a za všech okolností zachovejme klid a rozvahu. Jsme jeden tým. 

Zahájení nového školního roku

Informace o zahájení školního roku 2020/2021

Třídní schůzky pro rodiče “prváků” – 3. září 2020

Vážení rodiče, první třídní schůzky v tomto školním roce jsme pro Vás společně s třídními vyučujícími Vašich dětí připravili na

Aktuální informace k provozu školní jídelny

Z důvodu hygienických opatření v souvislosti s COVID-19 jsou od 1. 9. 2020 pro naši školu stanoveny pevné časy, kdy mohou strávníci využívat školní jídelnu.

Informace k maturitním zkouškám PODZIM 2020

MŠMT určilo jednotné zkušební schéma konání didaktických testů a písemných prací společné části MZ pro podzimní zkušební období roku 2020 a to od 1. do 3. září 2020 na spádových školách.
Ústní část SMZ + profilová část MZ se bude konat dne 7. 9. 2020 od 12:00 hodin na naší škole.

Ročenka 2019/2020

Milí maturanti, rodiče a přátelé školy, představujeme Vám letošní ročenku školy maturitních ročníků.

3. a 10. července 2020 se konají třídní schůzky pro rodiče budoucích žáků 1. ročníků

V pátek 10. července od 15:30 hodin proběhnou informativní schůzky (druhý, náhradní termín) pro rodiče a současně také rozřazovací testy z anglického jazyka pro budoucí žáky 1. ročníků.

HURÁ PRÁZDNINY!

Milí žáci, rodiče, pedagogové i všichni zaměstnanci školy, užijte si letošní léto podle svých představ, abychom se v září zase potkali plni nového elánu!

Poděkování ředitelky školy

Vážení rodiče, milí žáci,
letos v březnu jsme se všichni ocitli v nové, naprosto neznámé situaci. Nikdo z nás ještě netušil, jak dlouho ochromení potrvá a kdy se koronavir v naší zemi dostane pod kontrolu.

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro 4leté obory, učební obor a dálkovou formu studia

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro 4leté obory s maturitou, učební obor Kuchař – číšník a dálkovou formu studia Podnikání.

Takové byly maturity 2019/2020

..aneb obrazové ohlédnutí za zkouškami z dospělosti.    

Jednotné přijímací zkoušky 2020

Dnes, 15. 6. 2020, byly zveřejněny výsledky PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ.

MATURITNÍ ZKOUŠKY

Už v pondělí 1. června 2020 od 08.00 hodin startují letošní maturitní zkoušky.

Omezené zahájení provozu školy od 11. května 2020

Od pondělí 11. května 2020 bude možná účast ve škole pro žáky 4. ročníků a to za účelem příprav na maturitní zkoušku.

ÚŘEDNÍ DOBA PO DOBU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ V ČR

Úřední den pro žáky, rodiče a veřejnost po dobu vyhlášeného karanténního stavu v ČR je každé pondělí od 8 do 12 hodin.

Seznam přijatých uchazečů v 1. kole přijímacího zařízení zveřejněný 27. 4. 2020

Vážení uchazeči,

Váš zájem vzdělávat se na naší škole nás těší!

Návrh na uvolnění škol a školských zařízení

Harmonogram uvolňování reflektuje současnou epidemiologickou situaci v ČR a je součástí uvolňovacích opatření ministerstva zdravotnictví a vlády.

MATURITNÍ ZKOUŠKY 2020 a k t u á l n ě

Pokud bude umožněna přítomnost žáků na vzdělávání ve středních školách nejpozději 1. června 2020, pak bude maturitní zkouška zahájena nejdříve 21 dnů po obnovení možnosti osobní přítomnosti žáků ve středních školách. Současně platí, že maturitní zkouška musí být zahájena nejpozději do 30. června 2020.

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY pro školní rok 2020/2021

Jednotná přijímací zkouška ke vzdělávání ve střední škole pro školní rok 2020/2021 proběhne nejdříve 14 dnů
ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků na vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín jejího konání
stanoví ministerstvo.

Důležité upozornění – přípravné kurzy

Vážení rodiče a účastníci přípravných kurzů k přijímacím zkouškám,
s ohledem na nově vydané opatření vlády – vyhlášení nouzového stavu, se přípravné kurzy až do odvolání ruší.

ČINNOST ŠKOLY V SOUVISLOSTI S MIMOŘÁDNÝM OPATŘENÍM A VYHLÁŠENÍM NOUZOVÉHO STAVU

ČINNOST ŠKOLY V SOUVISLOSTI S MIMOŘÁDNÝM OPATŘENÍM A VYHLÁŠENÍM NOUZOVÉHO STAVU   Tímto opatřením se zakazuje osobní přítomnost žáků a

Opatření ze dne 12. 3. 2020

Vláda ČR schválila 12.3.2020 vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 12.3.2020 14.00 hodin

Informace ke konání přípravných kurzů

Vážení rodiče a účastníci přípravných kurzů k přijímacím zkouškám, termíny konání přípravných kurzů k přijímacím zkouškám zůstaly nezměněny, tedy startujeme

Uzavření školy od 11. 3. 2020 – Mimořádné opatření MZČR

Vážení rodiče, žákyně a žáci, Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo mimořádné opatření o uzavření školy (příloha). V souladu s tímto opatřením je od

Výzva krajské hygienické stanice Zlínského kraje

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje vydala výzvu školám a školským zařízením v souvislosti s vývojem situace ohledně šíření koronaviru Covid-19.

Karanténní opatření pro občany ČR po návratu z Italské republiky

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“), nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření:

Informace Krajské hygienické stanice Zlínského kraje

Na základě závěrů konané Ústřední epidemiologické komise na Ministerstvu zdravotnictví ČR dne 27. 2. 2020 zveřejňujeme informace Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

Koktejlový kurz

Tento týden na naší škole probíhá koktejlový kurz. Studenti už zkoušejí míchat své první drinky a jde jim to skvěle.

Lyžařský výcvikový kurz 1. ročníků

Snad název horské chaty SPARTAK, který měl být na šest dní naší základnou, předurčil, že se „lyžák“ ponese doslova ve spartánském duchu. Rozhodně tedy nebyl pro ořezávátka. I když nás ze Zlína do Javorníků odjížděla skupina menší než malá, držela se nás smůla nebývale velká.

Informace k přijímacímu řízení

Přihláška se podává nejpozději do 1. 3. 2020 na adresu Dřevnická 1788, 760 01 Zlín na předepsaném tiskopisu, potvrzuje ji základní škola. V přihlášce musí být vyplněný prospěch z posledních dvou ročníků ZŠ.

Zdraví je to nejcennější

Znát alespoň základy poskytování první pomoci je morální povinností každého z nás. Že nestačí mít jen v mobilu uložené číslo na rychlou lékařskou pomoc nebo hasiče jsme se přesvědčili při školení realizované lektory oblastního spolku Českého červeného kříže.

Vyšší forma obsluhy – pstruh i palačinky

Další z odborných praxí stolničení v hotelu Baltaci Atrium pro druháky kuchaře – číšníky se opět nesla ve znamení vyšší formy obsluhy před hostem.

3. Reprezentační ples Baltaci a my

3. Reprezentační ples Baltaci ve zlínském Hotelu Baltaci Atrium, pod záštitou první dámy Ivany Zemanové, se podle nadšených ohlasů vydařil na všechny hvězdy, kterými se hotel pyšní!

Takový byl Den otevřených dveří. Přijďte i na Valentýna!

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří k nám 17. ledna zavítali na Den otevřených dveří. Víte, že s námi můžete oslavit i svátek sv. Valentýna?

Kam po maturitě?

Předpokladem pro položení otázky Kam dál po maturitě? je úspěšné složení maturitní zkoušky. S rozhodováním aktivně pomáhá Úřad práce ve Zlíně.

Okresní kolo středních škol ve florbalu

V úterý 14. ledna 2020 proběhlo v Otrokovicích Okresní kolo středních škol ve florbalu chlapců, který organizovala OR AŠSK ČR

V nové roce pěkně zostra!

Při odborné výuce končí veškerá legrace. Zvlášť, když dostanete do rukou nůž. Teoretické znalosti jsou samozřejmě základ, ale praxe v Hotelu Baltaci Atrium***** chce plné soustředění.

Štastné a veselé!

Prožíváme nejkrásnější období roku. Jmelí, cukroví, vánočka, kapr, vánoční trhy, po tisící “lastchristmas”, fronty všude na všechno, pohádky, objetí, sníh zase nikde, malá i velká překvapení, tuny bramborového salátu, rodina a přátelé a kamarádi…

IT vánoční grafická soutěž

Nejen Vánoce mohou zpříjemnit tento čas, ale třeba vyhrát grafickou soutěž, to je jiná. V rámci hodin grafiky se studenti

Christkindlmarkt in Wien

Kde by byly Vánoce atmosféričtější, než v srdci Vídně?

Srdíčkový den

Ve dnech 11. a 12. prosince probíhal ve Zlíně již tradiční Srdíčkový den, který pořádá občanské sdružení Život dětem.
I naši žáci se k dobrovolnické akci připojili prodejem bločků a magnetek.

Magické housle Václava Hudečka

Václav Hudeček je nejen světoznámý virtuos a houslová legenda, ale také dlouholetý propagátor a podporovatel houslového umění. Společně se svou ženou Evou hledají a nacházejí talenty mezi nadanými mladými houslisty.

Nejen o sametové revoluci se spisovatelem Antonínem Bajajou

Autorské čtení z románu Na krásné modré Dřevnici, vzpomínky na Zlín autorova dětství, autentická zpověď z listopadových událostí v roce 1989, zamyšlení nad současným stavem naší společnosti…

Vydařily se! Přijďte za námi zase v lednu a únoru 2020

Listopadové Dny otevřených dveří pro naše budoucí žáky (a nejen je) jsou nezapomenutelnou minulostí. Vysoké návštěvnické číslo mluví za vše. Pokud jste byli mezi nimi a líbilo se Vám u nás, dejte o tom vědět ostatním.

PRÁVĚ STARTUJÍ DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ!

Těšíme se na Vás dnes, tj. v pátek 22. 11. 2019 do 18 hodin a také zítra, tj. v sobotu 23. 11. 2019 od 09 – 14 hodin.

Paměť národa: Zítra celá země a sametový happening

Několik týdnů se napříč vyučovacími hodinami skloňoval termín „sametová revoluce“.
Připojili jsme se k lidem ze středních škol celé republiky a v pátek 15. listopadu 2019 uspořádali celoškolní SAMETOVÝ HAPPENING.

Třídní schůzky 21. 11. 2019

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na 2. třídní schůzky ve školním roce 2019/2020.

Takový byl adapťák

” Adapťák byl skvělý. Seznámil jsem se se spoustou lidí  a odnesl si fajn zážitky.”

Strategické PIŠQWORKY

Měli jsme svůj tým i na letošní soutěži v oblastním turnaji ve Zlíně! Sice to nebylo na medaili, ale se ctí se zúčastnit nebyla vůbec zkušenost k zahození.

Kultura, seminárky a vlčí máky

My tedy rozhodně jen nesedíme v lavicích. Někdy sedíme jako nadšení diváci na koncertě, kde byl přímo vítán zpěv (nebo pobrukování) největších hitů Osvobozeného divadla a divadla Semafor. Připomínáme si totiž 60 let od jeho založení a hudební skupina Marbo si střihla moderní aranžmá nejen Ježkových nebo Šlitrových nestárnoucích hitů.

„Únikovka“ v knihovně

V Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně se pořád něco děje. Není to jen místo, kde najdete knihy. Ovšem je dobré vědět, kde ty knihy najdu, jak jsou seřazeny, do kterého patra jít, ve kterém regálu hledat.

Halloween jako součást výuky

Jestliže padl Halloween na poslední říjnový vyučovací den, bylo téma výuky anglického jazyka napříč všemi čtyřmi ročníky jasné.

Veletrh práce a vzdělávání Zlín

Naše škola se jako každoročně zúčastní Veletrhu práce a vzdělávání v Kongresovém centru Zlín. Akce letos proběhne ve dnech 31. 10.– 1. 11. 2019. 

Co chceš, můžeš, aneb Barmani Zlín motivují

Bývalí absolventi Adam Navrátil a Kuba Orel jsou v barmanském prostředí už pár let pojmy. Kdo by (nejen ve Zlíně) neznal značku Barmani Zlín?

Neobyčejná cukrárna U Burešů

Cukrárnu U Burešů byste v nabídce běžných restaurací a cukráren hledali těžko, je totiž „paměťová“ a v jistém smyslu mimořádná.

Den Zlínského kraje – Baltaci střední zraje!

„Ochutnejte kraj všemi smysly“, vybízel podtitul jubilejního 10. ročníku Dne Zlínského kraje. Jedna z největších akcí pro veřejnost přilákala v sobotu 21. září již tradičně tisíce návštěvníků.

Barista je „cool“

Víte, že Češi vypijí tři až čtyři šálky kávy denně? Závislost, „nakopávač“, „životabudič“ nebo třeba jen mimořádná chuť na dobrou kávu zvyšují podíl konzumované kofeinové pochutiny, …

Maturitní zkouška – podzim 2019

Vážení maturanti, v pátek 13. září 2019 bude probíhat maturitní zkouška (podzimní zkušební období) následovně…

Vypluli jsme!

Vypluli jsme! Je to tak, jsme opět zpátky ve školních lavicích. A sešli jsme se v hojném počtu 140 studentů a

Třídní schůzky pro rodiče žáků všech tříd

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na 1. třídní schůzky v novém školním roce. Schůzky s třídními učiteli v kmenových učebnách začnou ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 16.00 hod.

Rozvrh hodin 2019/2020

Milé studentky, milí studenti, uveřejňujeme rozvrh hodin pro denní studium a dálkové studium. Rozvrhy naleznete na této adrese: https://skolabaltaci.edupage.org/

Komisionální zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace – srpen 2019

Vážení studenti, připomínáme Vám, prosím, podívejte se do informačního systému Bakaláři a zkontrolujte si, kdy a kde budete v posledním týdnu v srpnu (26. 8. – 30. 8. 2019) vykonávat komisionální zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace.

Zájmové kroužky 2019/2020 – přihlašování

Studenti, studentky a zájemci o kroužky z řad veřejnosti, od letošního roku Vám nabízíme možnost přihlásit se do kroužků, které naše škola připravila.

Dálkové studium 2019/2020 – přehled výuky

Vážení studenti dálkového studia, uveřejňujeme přehled výuky pro školní rok 2019/2020 – tedy přehled sobot, ve kterých bude probíhat výuka pro třídy 1.DP, 2.DP a 3.DP.

Třída 1.AH a 1.AI výletuje

Den první: Bylo to drsné. Zdolávali jsme strmé horské průsmyky a nelítostné hřebeny hor. Všude kolem nás jen stromy, vůbec

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení

V pátek 14. 6. 2019 proběhlo slavnostní předávání maturitních vysvědčení letošním absolventům. Vysvědčení si převzali naši úspěšní maturanti a maturantky ve

Třídní schůzky pro rodiče 1. ročníku a rozřazovací testy z anglického jazyka

Vážení rodiče, milí žáci, děkujeme, že jste nám dali důvěru a rozhodli se pro studium na naší škole. První třídní schůzky se budou konat 11. 6. 2019 v 16:00 hodin v budově školy.

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

Hledáš perspektivní obor? Jsi rád mezi lidmi? Baví tě vařit? Vyuč se u nás! Střední škola Baltaci s. r. o. vyhlašuje 3. kolo výběrového řízení do vzdělávacího oboru 65-51-H/01 – Kuchař číšník.

Výsledky přijímacího řízení 2019/2020 – aktualizováno 17. 5. 2019

Výsledková listina je zároveň oficiálním oznámením o přijetí uchazeče. Do 10 pracovních dnů od uveřejnění je nutné potvrdit svůj zájem o studium odevzdáním zápisového lístku ředitelce školy ode dne, kdy bylo toto rozhodnutí o přijetí zveřejněno.

Český den proti rakovině 2019

Ve středu 15. května 2019 proběhl tradiční den – veřejná sbírka Ligy proti rakovině. Barva stužky na žluté kytičce byla pro letošní rok meruňková. Sbírka má každý rok své téma. Letos to bylo nádorové onemocnění plic.

Debata s Pavlem Teličkou, místopředsedou Evropského parlamentu

Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu, pátý nejaktivnější europoslanec ze 751, prosazuje přes 28 let zájmy České republiky v Evropě. Takto

Studentské volby do Evropského parlamentu 2019 – jdeme příkladem

V úterý 7. 5. 2019 jsme odvolili. Pro mnohé žáky to nebylo poprvé, kdy si vyzkoušeli, jak to probíhá u voleb. V předchozích volbách do europarlamentu v roce 2014 volební účast v České republice

Pálení čarodějnic ve škole

Zavádění nových tradic – to bylo cílem akce pálení čarodějnic ve škole. Ve středu 30. 4. se pedagogický sbor se svým potomstvem sešel netradičně – na školním dvoře, abychom společně uvítali příchod jara.

Informace pro přijaté uchazeče

Vážení rodiče, milá žákyně, milý žáku, byl/a jste přijat/a ke studiu na naší škole. Pokud se rozhodnete ve školním roce

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení

V souladu s ustanovením § 60 odst. 1 až ř a § 61 odst. 3 zák. č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších

Velikonoční MasterChef SŠ Baltaci

Velikonoce jsou významný křesťanský svátek, jsou ale také oslavou jara a vítání nového roku.  Nový rok pro mnoho lidí začínal jarní rovnodenností – slunovratem. Selo se obilí, vykonávaly se

Zažij vědu UTB: Brouci na talíří & 3D BIO Tisk

Studenti se dnes zúčastnili workshopů Brouci na talíři & 3D Bio Tisk. Dozvěděli jsme se mnoho užitečných informací a ochutnali spoustu variant. Nejvíce nás však zaujala zmrzlina se cvrčky.

Návštěva Experimentária Otrokovice

Ve čtvrtek dne 11. 4. 2019 naši studenti navštívili Experimentátium na Střední škole průmyslové v Otrokovicích.

Příběhy našich sousedů – 4. místo

V pondělí  8. 4. 2019 jsme ukončili svoji půlroční práci na projektu s názvem Příběhy našich sousedů. Zaměřili jsme se na zpracování

Magazín Akademik

Rádi bychom Vám představili oficiální magazín Střední školy Baltaci nazvaný Akademik. Magazín, který je vydáván jako informační materiál školy. Slouží nejen k prezentaci

„Hotelačky“ jedou – volejbalový turnaj dívek

V úterý 26. března 2019 se ve SŠ oděvní a služeb Vizovice uskutečnil II. ročník volejbalového turnaje dívek. I naše škola

Hádej, kdo jsem? Beseda o HIV/AIDS

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 jsme se ve škole zaměřili na prevenci. Celodenní seminář proběhl v režii metodičky prevence naší školy,

Lyžařský výcvikový kurz 2019

LVK proběhl v prvním březnovém týdnu na Ramzové v Jeseníkách. Z hotelu ke sjezdovkám jsme to měli pár desítek metrů.

Závěrečné setkání v rámci projektu ERASMUS+ na Střední škole Baltaci

ZÁVĚREČNÉ SETKÁNÍ  V RÁMCI PROJEKTU ERASMUS + NA STŘEDNÍ ŠKOLE BALTACI GOOD IN HEALTH GOOG IN MIND Doba od myšlenky zapojit

Slavnostní otevření nových učeben informačních technologií a cizích jazyků

V pátek 22. 2. 2019 byly za účastni ředitelů a učitelů spřátelených zahraničních škol slavnostně uvedeny do provozu nové učebny, které

Ohlédnutí za Dny otevřených dveří

Ve dnech 18. 1. a 8. 2. 2019 proběhly na naší škole Dny otevřených dveří. Jednotlivé učebny byly vyzdobeny podle

Odborná výuka v Hotelu Baltaci Atrium*****

Studenti 3. ročníku oboru Hotelnictví a turismus absolvovali odbornou výuku na téma pivo v Hotelu Baltaci Atrium*****. Studenti se pod vedením

Sommeliérský kurz

Studenti 2. ročníku oboru Hotelnictví a turismus absolvovali Sommeliérský kurz pod vedením zkušeného sommeliéra pana Marka Špalka z vinařství Špalek ve

Proč studovat soukromou školu?

Nejlepší investice, jakou můžete udělat, je investice do vzdělávání! Soukromé střední školy nabízejí oproti těm veřejným celou řadu výhod –

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ Uchazeči o maturitní studium a uchazeči o dálkové nástavbové studium skládají jednotnou písemnou přijímací zkoušku z

Kam po maturitě?

Odpověď na tuto otázku jsme se vydali hledat na Úřad práce ve Zlíně, kde si pro naše studenty 4. ročníku

Informace k probíhajícím změnám

Vážení rodiče a přátelé školy, dovolte mi, abych Vás informovala o změnách, ke kterým aktuální dochází v naší škole. Letošní školní

Vánoční Brno, Titanic a hotel International

Každý rok se naše škola snaží zajistit zajímavou předvánoční exkurzi v zahraničí. Tento rok nás ale napadlo, že by bylo na

Noc ve škole

Někteří žáci a učitelé se zkrátka nemohou nabažit školy, a proto se rozhodli strávit noc ve škole. Zvláštní pocit, když

PF 2019

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2019. Tým Střední školy Baltaci