Novinky

Novinky & oznámení

Důležité upozornění – přípravné kurzy

Vážení rodiče a účastníci přípravných kurzů k přijímacím zkouškám, s ohledem na nově vydané opatření vlády – vyhlášení nouzového stavu,

ČINNOST ŠKOLY V SOUVISLOSTI S MIMOŘÁDNÝM OPATŘENÍM A VYHLÁŠENÍM NOUZOVÉHO STAVU

ČINNOST ŠKOLY V SOUVISLOSTI S MIMOŘÁDNÝM OPATŘENÍM A VYHLÁŠENÍM NOUZOVÉHO STAVU   Tímto opatřením se zakazuje osobní přítomnost žáků a

Opatření ze dne 12. 3. 2020

Vláda ČR schválila 12.3.2020 vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky. Nouzový stav je vyhlášen od 12.3.2020 14.00 hodin

Informace ke konání přípravných kurzů

Vážení rodiče a účastníci přípravných kurzů k přijímacím zkouškám, termíny konání přípravných kurzů k přijímacím zkouškám zůstaly nezměněny, tedy startujeme

Uzavření školy od 11. 3. 2020 – Mimořádné opatření MZČR

Vážení rodiče, žákyně a žáci, Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo mimořádné opatření o uzavření školy (příloha). V souladu s tímto opatřením je od

Výzva krajské hygienické stanice Zlínského kraje

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje vydala výzvu školám a školským zařízením v souvislosti s vývojem situace ohledně šíření koronaviru Covid-19.

Karanténní opatření pro občany ČR po návratu z Italské republiky

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“), nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření:

Informace Krajské hygienické stanice Zlínského kraje

Na základě závěrů konané Ústřední epidemiologické komise na Ministerstvu zdravotnictví ČR dne 27. 2. 2020 zveřejňujeme informace Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

Koktejlový kurz

Tento týden na naší škole probíhá koktejlový kurz. Studenti už zkoušejí míchat své první drinky a jde jim to skvěle.

Lyžařský výcvikový kurz 1. ročníků

Snad název horské chaty SPARTAK, který měl být na šest dní naší základnou, předurčil, že se „lyžák“ ponese doslova ve spartánském duchu. Rozhodně tedy nebyl pro ořezávátka. I když nás ze Zlína do Javorníků odjížděla skupina menší než malá, držela se nás smůla nebývale velká.

Informace k přijímacímu řízení

Přihláška se podává nejpozději do 1. 3. 2020 na adresu Dřevnická 1788, 760 01 Zlín na předepsaném tiskopisu, potvrzuje ji základní škola. V přihlášce musí být vyplněný prospěch z posledních dvou ročníků ZŠ.

Zdraví je to nejcennější

Znát alespoň základy poskytování první pomoci je morální povinností každého z nás. Že nestačí mít jen v mobilu uložené číslo na rychlou lékařskou pomoc nebo hasiče jsme se přesvědčili při školení realizované lektory oblastního spolku Českého červeného kříže.

Vyšší forma obsluhy – pstruh i palačinky

Další z odborných praxí stolničení v hotelu Baltaci Atrium pro druháky kuchaře – číšníky se opět nesla ve znamení vyšší formy obsluhy před hostem.

3. Reprezentační ples Baltaci a my

3. Reprezentační ples Baltaci ve zlínském Hotelu Baltaci Atrium, pod záštitou první dámy Ivany Zemanové, se podle nadšených ohlasů vydařil na všechny hvězdy, kterými se hotel pyšní!

Takový byl Den otevřených dveří. Přijďte i na Valentýna!

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří k nám 17. ledna zavítali na Den otevřených dveří. Víte, že s námi můžete oslavit i svátek sv. Valentýna?

Kam po maturitě?

Předpokladem pro položení otázky Kam dál po maturitě? je úspěšné složení maturitní zkoušky. S rozhodováním aktivně pomáhá Úřad práce ve Zlíně.

Okresní kolo středních škol ve florbalu

V úterý 14. ledna 2020 proběhlo v Otrokovicích Okresní kolo středních škol ve florbalu chlapců, který organizovala OR AŠSK ČR

V nové roce pěkně zostra!

Při odborné výuce končí veškerá legrace. Zvlášť, když dostanete do rukou nůž. Teoretické znalosti jsou samozřejmě základ, ale praxe v Hotelu Baltaci Atrium***** chce plné soustředění.

Štastné a veselé!

Prožíváme nejkrásnější období roku. Jmelí, cukroví, vánočka, kapr, vánoční trhy, po tisící “lastchristmas”, fronty všude na všechno, pohádky, objetí, sníh zase nikde, malá i velká překvapení, tuny bramborového salátu, rodina a přátelé a kamarádi…

IT vánoční grafická soutěž

Nejen Vánoce mohou zpříjemnit tento čas, ale třeba vyhrát grafickou soutěž, to je jiná. V rámci hodin grafiky se studenti

Christkindlmarkt in Wien

Kde by byly Vánoce atmosféričtější, než v srdci Vídně?

Srdíčkový den

Ve dnech 11. a 12. prosince probíhal ve Zlíně již tradiční Srdíčkový den, který pořádá občanské sdružení Život dětem.
I naši žáci se k dobrovolnické akci připojili prodejem bločků a magnetek.

Magické housle Václava Hudečka

Václav Hudeček je nejen světoznámý virtuos a houslová legenda, ale také dlouholetý propagátor a podporovatel houslového umění. Společně se svou ženou Evou hledají a nacházejí talenty mezi nadanými mladými houslisty.

Nejen o sametové revoluci se spisovatelem Antonínem Bajajou

Autorské čtení z románu Na krásné modré Dřevnici, vzpomínky na Zlín autorova dětství, autentická zpověď z listopadových událostí v roce 1989, zamyšlení nad současným stavem naší společnosti…

Vydařily se! Přijďte za námi zase v lednu a únoru 2020

Listopadové Dny otevřených dveří pro naše budoucí žáky (a nejen je) jsou nezapomenutelnou minulostí. Vysoké návštěvnické číslo mluví za vše. Pokud jste byli mezi nimi a líbilo se Vám u nás, dejte o tom vědět ostatním.

PRÁVĚ STARTUJÍ DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ!

Těšíme se na Vás dnes, tj. v pátek 22. 11. 2019 do 18 hodin a také zítra, tj. v sobotu 23. 11. 2019 od 09 – 14 hodin.

Paměť národa: Zítra celá země a sametový happening

Několik týdnů se napříč vyučovacími hodinami skloňoval termín „sametová revoluce“.
Připojili jsme se k lidem ze středních škol celé republiky a v pátek 15. listopadu 2019 uspořádali celoškolní SAMETOVÝ HAPPENING.

Třídní schůzky 21. 11. 2019

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na 2. třídní schůzky ve školním roce 2019/2020.

Takový byl adapťák

” Adapťák byl skvělý. Seznámil jsem se se spoustou lidí  a odnesl si fajn zážitky.”

Strategické PIŠQWORKY

Měli jsme svůj tým i na letošní soutěži v oblastním turnaji ve Zlíně! Sice to nebylo na medaili, ale se ctí se zúčastnit nebyla vůbec zkušenost k zahození.

Kultura, seminárky a vlčí máky

My tedy rozhodně jen nesedíme v lavicích. Někdy sedíme jako nadšení diváci na koncertě, kde byl přímo vítán zpěv (nebo pobrukování) největších hitů Osvobozeného divadla a divadla Semafor. Připomínáme si totiž 60 let od jeho založení a hudební skupina Marbo si střihla moderní aranžmá nejen Ježkových nebo Šlitrových nestárnoucích hitů.

„Únikovka“ v knihovně

V Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně se pořád něco děje. Není to jen místo, kde najdete knihy. Ovšem je dobré vědět, kde ty knihy najdu, jak jsou seřazeny, do kterého patra jít, ve kterém regálu hledat.

Halloween jako součást výuky

Jestliže padl Halloween na poslední říjnový vyučovací den, bylo téma výuky anglického jazyka napříč všemi čtyřmi ročníky jasné.

Veletrh práce a vzdělávání Zlín

Naše škola se jako každoročně zúčastní Veletrhu práce a vzdělávání v Kongresovém centru Zlín. Akce letos proběhne ve dnech 31. 10.– 1. 11. 2019. 

Co chceš, můžeš, aneb Barmani Zlín motivují

Bývalí absolventi Adam Navrátil a Kuba Orel jsou v barmanském prostředí už pár let pojmy. Kdo by (nejen ve Zlíně) neznal značku Barmani Zlín?

Neobyčejná cukrárna U Burešů

Cukrárnu U Burešů byste v nabídce běžných restaurací a cukráren hledali těžko, je totiž „paměťová“ a v jistém smyslu mimořádná.

Den Zlínského kraje – Baltaci střední zraje!

„Ochutnejte kraj všemi smysly“, vybízel podtitul jubilejního 10. ročníku Dne Zlínského kraje. Jedna z největších akcí pro veřejnost přilákala v sobotu 21. září již tradičně tisíce návštěvníků.

Barista je „cool“

Víte, že Češi vypijí tři až čtyři šálky kávy denně? Závislost, „nakopávač“, „životabudič“ nebo třeba jen mimořádná chuť na dobrou kávu zvyšují podíl konzumované kofeinové pochutiny, …

Maturitní zkouška – podzim 2019

Vážení maturanti, v pátek 13. září 2019 bude probíhat maturitní zkouška (podzimní zkušební období) následovně…

Vypluli jsme!

Vypluli jsme! Je to tak, jsme opět zpátky ve školních lavicích. A sešli jsme se v hojném počtu 140 studentů a

Třídní schůzky pro rodiče žáků všech tříd

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na 1. třídní schůzky v novém školním roce. Schůzky s třídními učiteli v kmenových učebnách začnou ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 16.00 hod.

Rozvrh hodin 2019/2020

Milé studentky, milí studenti, uveřejňujeme rozvrh hodin pro denní studium a dálkové studium. Rozvrhy naleznete na této adrese: https://skolabaltaci.edupage.org/

Komisionální zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace – srpen 2019

Vážení studenti, připomínáme Vám, prosím, podívejte se do informačního systému Bakaláři a zkontrolujte si, kdy a kde budete v posledním týdnu v srpnu (26. 8. – 30. 8. 2019) vykonávat komisionální zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace.

Zájmové kroužky 2019/2020 – přihlašování

Studenti, studentky a zájemci o kroužky z řad veřejnosti, od letošního roku Vám nabízíme možnost přihlásit se do kroužků, které naše škola připravila.

Dálkové studium 2019/2020 – přehled výuky

Vážení studenti dálkového studia, uveřejňujeme přehled výuky pro školní rok 2019/2020 – tedy přehled sobot, ve kterých bude probíhat výuka pro třídy 1.DP, 2.DP a 3.DP.

Třída 1.AH a 1.AI výletuje

Den první: Bylo to drsné. Zdolávali jsme strmé horské průsmyky a nelítostné hřebeny hor. Všude kolem nás jen stromy, vůbec

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení

V pátek 14. 6. 2019 proběhlo slavnostní předávání maturitních vysvědčení letošním absolventům. Vysvědčení si převzali naši úspěšní maturanti a maturantky ve

Třídní schůzky pro rodiče 1. ročníku a rozřazovací testy z anglického jazyka

Vážení rodiče, milí žáci, děkujeme, že jste nám dali důvěru a rozhodli se pro studium na naší škole. První třídní schůzky se budou konat 11. 6. 2019 v 16:00 hodin v budově školy.

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

Hledáš perspektivní obor? Jsi rád mezi lidmi? Baví tě vařit? Vyuč se u nás! Střední škola Baltaci s. r. o. vyhlašuje 3. kolo výběrového řízení do vzdělávacího oboru 65-51-H/01 – Kuchař číšník.

Výsledky přijímacího řízení 2019/2020 – aktualizováno 17. 5. 2019

Výsledková listina je zároveň oficiálním oznámením o přijetí uchazeče. Do 10 pracovních dnů od uveřejnění je nutné potvrdit svůj zájem o studium odevzdáním zápisového lístku ředitelce školy ode dne, kdy bylo toto rozhodnutí o přijetí zveřejněno.

Český den proti rakovině 2019

Ve středu 15. května 2019 proběhl tradiční den – veřejná sbírka Ligy proti rakovině. Barva stužky na žluté kytičce byla pro letošní rok meruňková. Sbírka má každý rok své téma. Letos to bylo nádorové onemocnění plic.

Debata s Pavlem Teličkou, místopředsedou Evropského parlamentu

Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu, pátý nejaktivnější europoslanec ze 751, prosazuje přes 28 let zájmy České republiky v Evropě. Takto

Studentské volby do Evropského parlamentu 2019 – jdeme příkladem

V úterý 7. 5. 2019 jsme odvolili. Pro mnohé žáky to nebylo poprvé, kdy si vyzkoušeli, jak to probíhá u voleb. V předchozích volbách do europarlamentu v roce 2014 volební účast v České republice

Pálení čarodějnic ve škole

Zavádění nových tradic – to bylo cílem akce pálení čarodějnic ve škole. Ve středu 30. 4. se pedagogický sbor se svým potomstvem sešel netradičně – na školním dvoře, abychom společně uvítali příchod jara.

Informace pro přijaté uchazeče

Vážení rodiče, milá žákyně, milý žáku, byl/a jste přijat/a ke studiu na naší škole. Pokud se rozhodnete ve školním roce

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení

V souladu s ustanovením § 60 odst. 1 až ř a § 61 odst. 3 zák. č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších

Velikonoční MasterChef SŠ Baltaci

Velikonoce jsou významný křesťanský svátek, jsou ale také oslavou jara a vítání nového roku.  Nový rok pro mnoho lidí začínal jarní rovnodenností – slunovratem. Selo se obilí, vykonávaly se

Zažij vědu UTB: Brouci na talíří & 3D BIO Tisk

Studenti se dnes zúčastnili workshopů Brouci na talíři & 3D Bio Tisk. Dozvěděli jsme se mnoho užitečných informací a ochutnali spoustu variant. Nejvíce nás však zaujala zmrzlina se cvrčky.

Návštěva Experimentária Otrokovice

Ve čtvrtek dne 11. 4. 2019 naši studenti navštívili Experimentátium na Střední škole průmyslové v Otrokovicích.

Příběhy našich sousedů – 4. místo

V pondělí  8. 4. 2019 jsme ukončili svoji půlroční práci na projektu s názvem Příběhy našich sousedů. Zaměřili jsme se na zpracování

Magazín Akademik

Rádi bychom Vám představili oficiální magazín Střední školy Baltaci nazvaný Akademik. Magazín, který je vydáván jako informační materiál školy. Slouží nejen k prezentaci

„Hotelačky“ jedou – volejbalový turnaj dívek

V úterý 26. března 2019 se ve SŠ oděvní a služeb Vizovice uskutečnil II. ročník volejbalového turnaje dívek. I naše škola

Hádej, kdo jsem? Beseda o HIV/AIDS

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 jsme se ve škole zaměřili na prevenci. Celodenní seminář proběhl v režii metodičky prevence naší školy,

Lyžařský výcvikový kurz 2019

LVK proběhl v prvním březnovém týdnu na Ramzové v Jeseníkách. Z hotelu ke sjezdovkám jsme to měli pár desítek metrů.

Závěrečné setkání v rámci projektu ERASMUS+ na Střední škole Baltaci

ZÁVĚREČNÉ SETKÁNÍ  V RÁMCI PROJEKTU ERASMUS + NA STŘEDNÍ ŠKOLE BALTACI GOOD IN HEALTH GOOG IN MIND Doba od myšlenky zapojit

Slavnostní otevření nových učeben informačních technologií a cizích jazyků

V pátek 22. 2. 2019 byly za účastni ředitelů a učitelů spřátelených zahraničních škol slavnostně uvedeny do provozu nové učebny, které

Ohlédnutí za Dny otevřených dveří

Ve dnech 18. 1. a 8. 2. 2019 proběhly na naší škole Dny otevřených dveří. Jednotlivé učebny byly vyzdobeny podle

Odborná výuka v Hotelu Baltaci Atrium*****

Studenti 3. ročníku oboru Hotelnictví a turismus absolvovali odbornou výuku na téma pivo v Hotelu Baltaci Atrium*****. Studenti se pod vedením

Sommeliérský kurz

Studenti 2. ročníku oboru Hotelnictví a turismus absolvovali Sommeliérský kurz pod vedením zkušeného sommeliéra pana Marka Špalka z vinařství Špalek ve

Proč studovat soukromou školu?

Nejlepší investice, jakou můžete udělat, je investice do vzdělávání! Soukromé střední školy nabízejí oproti těm veřejným celou řadu výhod –

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ Uchazeči o maturitní studium a uchazeči o dálkové nástavbové studium skládají jednotnou písemnou přijímací zkoušku z

Kam po maturitě?

Odpověď na tuto otázku jsme se vydali hledat na Úřad práce ve Zlíně, kde si pro naše studenty 4. ročníku

Informace k probíhajícím změnám

Vážení rodiče a přátelé školy, dovolte mi, abych Vás informovala o změnách, ke kterým aktuální dochází v naší škole. Letošní školní

Vánoční Brno, Titanic a hotel International

Každý rok se naše škola snaží zajistit zajímavou předvánoční exkurzi v zahraničí. Tento rok nás ale napadlo, že by bylo na

Noc ve škole

Někteří žáci a učitelé se zkrátka nemohou nabažit školy, a proto se rozhodli strávit noc ve škole. Zvláštní pocit, když

PF 2019

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2019. Tým Střední školy Baltaci

Throwback za Dnem otevřených dveří v listopadu

Ve dnech 23. a 24.11. na naší škole proběhl Den otevřených dveří. Letošní rok jsme spojili s tématikou Zlínského kraje,

Vánoční zvonek – soutěž v aerobiku

Ve čtvrtek 1. prosince se studentky naší školy zúčastnily tradiční soutěže v aerobiku. Celkem soutěžilo přes 15 základních a středních škol.

Cesty krve

Ve středu 1. 11. jsme se zúčastnili konference ” Cesty krve”. Konference je vyvrcholením celoroční kampaně “Řekni ano bezplatnému dárcovství

Revolution Train

25. 10. přijel do Zlína protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN, který jsme navštívili v programu PREVENCE 2.0. – o nebezpečí nelegálních

Divadelní představení – Blbec k večeři

26. 10. 2018 jsme navštívili Městské divadlo Zlín, což je u nás každoroční tradice. Tentokrát jsme zvolili dřívější termín kvůli

Filmová projekce: Migrace

18. 10. se žáci 3. A opět vzdělávali, tentokrát na téma: Migranti minulosti, migranti současnosti. Celou akci zaštiťovala organizace PAMĚŤ

Knihovna není místem, kde se jen půjčují knihy

12. a 16. 10. jsme si zkrátili výuku a navštívili jsme Krajskou knihovnu Františka Bartoše ve Zlíně. Studium bez knih

Zájezd do institucí EU

Ve dnech 15. – 18. října 2018 se tři studenti 4. A vydali do hlavních center evropských institucí. Čekala je

Prezentace na základní škole

Ve čtvrtek 11. 10. v rámci projektového týdne zdraví na ZŠ Štípa se naše škola prezentovala devátým ročníkům. S našimi studenty jsme

Nicholas Winton – Síla lidskosti

26. 9. 2018 jsme využili pěkného počasí a pěšky jsme došli na Malou scénu, kde pro žáky 2. a 3.

Studentské volby

V říjnu budou probíhat volby do obecních zastupitelstev, a to byl důvod uspořádat studentské volby na naší škole. Organizátory celé akce

Zahraniční letní praxe našich studentů

I o letošním prázdninovém období se někteří z našich studentů a studentek zúčastnili zahraniční praxe.  Jednou z cílových destinací se stal opět

Adaptační pobyt 1. ročníku

Ve dnech 12.9. – 14.9. se naši nováčci, žáci prvního ročníku, zúčastnili adaptačního pobytu v kempu Patriot – Držková, jehož

Filmový projekt HAUTU

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 se žáci 1. a 3. ročníku oboru Informační technologie účastnili filmového workshopu HAUTU v rámci Zlínského

Slavnostní uvítání prvních ročníků

Letošní školní rok jsme začali úplně jinak a netradičně. Všechny studenty prvních ročníků maturitních oborů Hotelnictví, Informačních technologií i učebního

Odborná exkurze Praha – Microsoft a UPP

Ve dnech 21. – 22.  června se 3. ročník zúčastnil odborné exkurze v Praze. Proběhlo to stejně jako v minulých letech před

Workshop – den, kdy se mlčelo

V hodinách dějepisu třídu 1. A nejvíce zaujalo téma 2. světové války. Nicméně tímto dějiny nekončí. Rozhodli jsme se tedy využít

Filmové představení Na hory

Přelom května a června bývá tradičně ve znamení Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Se žáky naší školy jsme