První školní den 2020/2021

Milí žáci, kolegové, vážení hosté,

dnes je to přesně půl roku, co byl v ČR potvrzen první pozitivní pacient na kovid-19. V březnu jsme se tak ocitli v nové neznámé situaci a nikdo z nás netušil, jak dlouho potrvá uzavření škol. Pro vás, žáky 9. tříd, byla tato situace mnohem náročnější, protože jste netušili, kdy a jak vlastně budete konat přijímací zkoušky a zda se dostanete na Vaši vytouženou střední školu. Vaše školy, stejně jako ta naše, byly nakonec uzavřeny půl roku. A tak se po skončení epidemie nevracíte do svých škol, ale rovnou startujete ve škole nové. Díky pandemii jste přišli o celou řadu aktivit jako jsou exkurze, výlety i společenská setkání. Přesto věřím, že i tak jste si nakonec užili klidné prázdniny a načerpali hodně sil do nového školního roku, který je pro Vás velmi významný, protože se z žáků základní školy stáváte středoškoláky.

Střední škola je pro Vás místem, kde budete navazovat nová přátelství, která často vydrží po celý život. Aby se Vám dařilo vytvářet dobré vztahy, snažíme se pro Vás připravovat celou řadu týmových aktivit, což se nám bohužel v současné době pokouší překazit koronavir. My se ho ale nebojíme, a tak nás hned příští týden čeká seznamovací adaptační pobyt. Pevně věřím, že když budeme dodržovat všechna hygienická pravidla, další vlna epidemie se nám vyhne.

Doufám, že ve škole najdete co, co očekáváte a určitě i něco navíc, co se ve školních osnovách nenachází – přátelství, porozumění a pocit sounáležitosti. Chovejte se k sobě navzájem i k pedagogům ohleduplně, s pochopením,  tak jak očekáváte, že se ostatní budou chovat k vám. Neste dobré jméno školy s dvacetiletou historií hrdě.

Přeji Vám úspěšné zahájení studia, všem dobrou imunitu a za všech okolností zachovat klid a rozvahu. Jsme jeden tým.

 

Jana Hofmanová, ředitelka školy

https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/hura-do-lavic-podivejte-se-jak-probihal-prvni-skolni-den-ve-zlinskem-kraji-20200901.html