S kapsou plnou nápadů vstříc MATEMATICKÝM KLOKANŮM

V pátek 19. března v 9 hodin vyběhli na trať vybraní zástupci naší školy z oboru matematiky a logiky. No, vyběhli…zapnuli počítače a distančně se v reálném čase zapojili do celorepublikové soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN.

Jeden se zapotí, než se prokliká všemi čísly a logickými zápletkami, ale taky se pobaví a poměří své „síly“ s ostatními borci napříč Českem.

Vyhodnocení výsledků chvíli potrvá,  ale my jsme už teď pyšní na žáky, kteří se ani v covid době nezalekli výzvy a reprezentují školu. Vždyť “blbé náladě” se dá čelit třeba prima soutěží. Doufáme, že budou inspirací pro nás všechny.

Takže: Terko, Radko, Jano, Patriku, Filipe, Danieli a Jakube – držíme pěsti a děkujeme!

Za organizaci školního kola patří dík učitelkám paní Zlámalové a paní Bezděkové.

O soutěži:

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii a postupně se rozšířila do všech zemí Evropy a i na další kontinenty. V roce 2016 se do soutěže zapojilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa. Soutěž má především motivační charakter a jejím cílem je popularizace matematiky a zvýšení zájmu žáků o matematiku.

 V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995 a jejím pořadatelem je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Je podporována a hrazena je z prostředků MŠMT, které také na svých webových stránkách zveřejňuje výsledky soutěže.

Více info na www.matematickyklokan.net