Aktivní projekty
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Název projektu: Učebny cizích jazyků, informačních technologií a cvičné kanceláře pro vzdělávání v podnikavosti – CZ.06.2.57/0.0/0.0/16_050/0002795, poskytovatel Ministerstvo pro místní rozvoj
Přílohy:
Základní informace
Poskytovatel: Ministerstvo pro místní rozvoj, 11703 – Integrovaný regionální operační program Název projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_050/0002795
Učebny cizích jazyků, informačních technologií a cvičné kanceláře pro vzdělávání v podnikavosti
Příjemce: Střední škola Baltaci s. r. o. (Střední škola hotelová Zlín, s.r.o.)
Období realizace: léta 2017–2018
Cíle projektu
Cílem projektu je výrazně výšit uplatnitelnost absolventů na trhu práce a prohloubit spolupráce se sociálními partnery v rámci vzdělávání tak, aby tito absolventi měli dostatek znalostí a klíčových kompetencí pro nástup do terciálního vzdělávání nebo do zaměstnání ihned po absolvování školy.
Realizací projektu dojde ke zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro technické a jazykové vzdělávání ve Zlínském kraji.
Realizací projektu dojde zároveň k vytvoření předpokladů pro naplnění Doporučení Evropského parlamentu a Rady ze dne 18. prosince 2006 o klíčových schopnostech pro celoživotní učení (2006/962/ES)
Cíl a cílová skupina
Hlavním cílem tohoto projektu bylo vytvořit vzdělávací zařízení, které bude využito žáky Střední školy Baltaci s.r.o.
Název projektu: UČÍME SE PRO BUDOUCNOST, v. č.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0006913
Název programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
Výzva: Výzva č. 02_16_035 pro Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I pro méně rozvinutý region v prioritní ose 3 OP (výzva je určena pro území mimo hlavní město Praha)
Financování: Tento projekt je spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR
Realizace: 4. 9. 2017 – 3. 9. 2019
Cíle projektu: Projekt je zaměřen kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání žáků a studentů, podpora extrakurikulárních aktivit, aktivity rozvíjející ICT.
Podpořené aktivity:
- Vzdělávání pedagogických pracovníků – 8 hodin – v oblasti matematické gramotnosti, cizích jazyků, kariérového vzdělávání, inkluze, výchově k podnikání, informačních a komunikačních technologiích
- Vzdělávání pedagogických pracovníků – 16 hodin – v oblasti osobnostně profesního rozvoje pedagogických pracovníků
- Stáže pedagogů u zaměstnavatelů
- Zapojení odborníka z praxe do výuky
- Doučování žáků ohrožených školním neúspěchem.
Přílohy:
- Publicita
V jednání.
Ukončené projekty
Program OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Název projektu: Inovace výuky prostřednictvím ICT
Příjemce: Střední škola hotelová Zlín, s.r.o.
Období realizace: 2. 7. 2012 – 1. 7. 2014
Cíle projektu
Cílem projektu bylo prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na střední škole nebo konzervatoři v České republice. Zkvalitnění a zefektivnění výuky bylo dosaženo tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce.
Cílová skupina
Žáci střední školy.
Základní informace
Program OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Název projektu: Výuka 21. století – tvorba a implementace moderních způsobů výuky s podporou ICT a e-learningu
Příjemce: Střední škola hotelová Zlín, s.r.o.
Období realizace: 1. 11. 2010 – 26. 9. 2012
Cíle projektu
- Vytvoření a ověření modernizovaných znovupoužitelných učebních objektů v oblasti cestovního ruchu, hotelnictví a gastronomie s využitím modulové skladby jednotlivých vzdělávacích programů tak, aby je bylo možné kombinovat pro různé typy škol se stejným nebo podobným zaměřením.
- Zapojení ICT do výuky v souladu s inovovaným obsahem vzdělávání v rámci kurikulární reformy českého školství.
- Zpřístupnění vytvořených výukových objektů všem žákům bez rozdílu sociálního původu, rasy a etnického původu, jak chlapcům, tak i dívkám pomocí vytvořené databáze učebních materiálů a testů.
- Za pomoci učebních materiálů vyšší kvality zvýšit kompetence žáků v oblastech cestovní ruch, hotelnictví a gastronomie.
- Kvalitním vzděláním umožnit žákům lépe se uplatnit na trhu práce.
Cílová skupina
Hlavní cílovou skupinou tohoto projektu byli žáci oblasti hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu:
- žáci Střední školy hotelové Zlín, s.r.o., Dřevnická 1788, Zlín
- žáci Střední školy podnikatelské a Vyšší odborné školy, s.r.o., Tovačovského 33, Kroměříž a odloučeného pracoviště Zlín, nám. T. G. Masaryka 1281, kteří budou v rámci projektu využívat vlastní interaktivní studijní materiály
Cílovou skupinou byli také pedagogové vyškolení ve tvorbě interaktivních, multimediálních studijních materiálů, kteří materiály podporující zvýšení kvality výuky tvořili.
Program OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Název projektu: Hotelnictví a turismus přístupný všem
Příjemce: Střední škola hotelová Zlín, s.r.o.
Období realizace: 1. 11. 2010 – 26. 9. 2012
Cíle projektu
- Vytvoření a ověření modernizovaných znovupoužitelných učebních objektů v oblasti hotelnictví a turismus se zapojením ICT do výuky v souladu s inovovaným obsahem vzdělávání v rámci kurikulární reformy českého školství.
- Zpřístupnění vytvořených výukových objektů všem žákům bez rozdílu sociálního původu, rasy a etnického původu, jak chlapcům, tak i dívkám pomocí vytvořené databáze učebních materiálů a testů zlepšení podmínek pro integraci žáků se specifickými poruchami učení.
- Za pomoci učebních materiálů vyšší kvality zvýšit kompetence žáků v oblastech cestovní ruch, hotelnictví a gastronomie.
- Kvalitním vzděláním umožnit žákům lépe se uplatnit na trhu práce.
- Propagace a distribuce výukových objektů realizovaných projektem.
Cílová skupina
Hlavní cílovou skupinou tohoto projektu jsou žáci oblasti hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu, žáci Střední školy hotelové Zlín, s.r.o., Dřevnická 1788, Zlín, kteří budou studovat za podpory nově vytvořených interaktivních studijních materiálů se zaměřením na zvýšení kvality vzdělávání, integraci žáků se SVP a tím zvýšení kompetencí absolventů oboru hotelnictví včetně žáků se SVP.