Matematický KLOKAN 2021/2022

Soutěž „Matematický KLOKAN“ proběhla  na naší škole dne 18. 3. 2022; kategorie Junior (1. a 2. ročník) a kategorie Student (3. a 4. ročník). Soutěže se zúčastnilo v letošním roce 31 žáků; 8 žáků v kategorii Student a 23 žáků v kategorii Junior.

Nejlepší řešitelé:

Student: Lučný Patrik, Botková Barbora, Zelíková Alžběta,

Junior: Lahola Vojtěch, Langer David, Chudějová Lenka, Hlačík Jakub, Nguyenová Tereza, Zachariáš Petr, Kalist Darien.

Všem účastníkům děkujeme za účast v soutěži. 🙂

 

Informace o soutěži

Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.

Každý soutěžící v kategorii JUNIOR a STUDENT vstupuje do soutěže s 24 body.  Znamená to tedy, že lze získat maximálně 120 bodů.

Exkurze Brno

Ve středu 25.5.2022 se vydali naši žáci 1.AH na exkurzi do Brna. První zastávkou byl čtyřhvězdičkový BEST WESTERN PREMIER HOTEL INTERNATIONAL BRNO. Druhá zastávka byla v

Maturity – jaro 2022

Za příjemného jarního počasí byly v pondělí 16. května 2022 na naší škole zahájeny ústní maturitní zkoušky. V tu dobu už měli žáci za sebou