4.AI na Gaudeamu Brno 2023

Jaké studijní možnosti budou mít letošní maturanti? Jak se dostat na vysněnou vysokou či vyšší odbornou školu? Jaké studijní předpoklady jsou za potřebí na konkrétní studijní programy? Ve kterých státech je možné studovat?…

To a mnohem více jeli zjistit 🚌 naši žáci maturitního ročníku oboru IT v doprovodu paní učitelky Gregorové a Novákové na Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělání Gaudeamus, který se konal 31. 10. 2023 v Brně.

„Největší veletrh vzdělávání v ČR: 28 let tradice, 30 000+ návštěvníků, 400+ vystavovatelů, 17 zastoupených zemí, 7 doprovodných programů.“

Nasát informace a důležité rady pomohla účast na dobrovolných přednáškách jednotlivých škol, kterých bylo nespočet. Vyhledat vhodnou školu, fakultu či studijní program pomohli kvalifikovaní studijní poradci, kteří umožnili žákům otestovat se v rychlém testu a zjistit tak, na jaké programy mají nejlepší předpoklady, na kterou školu by si měli podat přihlášky a poté je navigovali ke konkrétnímu stánku školy. 👣 Jednou z vhodných škol pro naše „Ajťáky“ byla (samozřejmě) i FAI UTB Zlín. Není se čemu divit, když jsme její fakultní školou! 

Velký zájem sklidila Expozice Věda pro život, prostřednictvím kterého si žáci mohli vyzkoušet naživo práci s roboty, umělou inteligencí🤖, chemické pokusy 🧪aj. tedy to zajímavé, co nabízí zákulisí studijních programů.

Den byl příliš krátký na tak velký veletrh a tolik zajímavých věcí. Baťohy plné propagačních materiálů 📑 toho byly důkazem.

Gaudeame děkujeme! 👍

Bubnovačka 2023

Dětská duše je nejzranitelnější zvláště v raném věku. Celorepubliková akce Bubnovačka, kterou organizuje Centrum LOCIKA, upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Tento rok