Den válečných veteránů 11.11.

11. listopadu si každoročně připomínáme jako Den válečných veteránů u příležitosti konce první světové války. Jako důkaz solidarity a podpory se během celého měsíce listopadu prodávají květy vlčích máků, které vetknuté do klopy vyjadřují úctu a vzpomínku na bývalé vojáky a bojovníky.

Výrazné červené květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě první světové války, a proto se staly symbolem tohoto svátku.

I my, na naší škole, jsme se přidali k dobrovolné sbírce prodejců makoviček. Sbírku pořádá nezisková organizace Post Bellum a část výtěžku sbírky poputuje Centru pomoci Paměti národa, které se stará o někdejší odbojáře, část výtěžku je určena také na dokumentování příběhů pro Paměť národa.
Děkujeme za enormní zájem o tuto sbírku, makoviček bylo méně, než zájemců. Jsme rádi, že našim studentům a pedagogům tato sbírka imponovala a v příštích letech budeme s potěšením součástí znovu.

Ukažme společně, že si vážíme našich válečných hrdinů. Nezapomínáme...

Bubnovačka 2023

Dětská duše je nejzranitelnější zvláště v raném věku. Celorepubliková akce Bubnovačka, kterou organizuje Centrum LOCIKA, upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Tento rok