Futsalový i volejbalový zápas

Ve středu 15. 11. 2023 se naši žáci, ve společnosti paní učitelky Pavlíny Kopečkové, vypravili na školní premiéru – 1. kolo turnaje STŘEDOŠKOLSKÉ FUTSALOVÉ LIGY, kterou pořádá Gymnázium a jazyková škola Zlín. Už je jen velice málo sportů, ke kterému by se naši sportovní nadšenci školy, po boku paní učitelky, nezakousli. Každou novinku vítáme s otevřenou náručí, jelikož si rozšiřujeme obzory i mimo školní obory a pevně věříme, že sport posiluje tělo i ducha. 👌

Za reprezentaci naší školy děkujeme Matyášovi Martinkovi, Jonášovi Kozumplíkovi, Davidovi Šťastnému, Jakubovi Kovalčíkovi, Petrovi Zachariášovi, Šimonovi Čadovi, Lukáši Prchlíkovi, Matyášovi Pírkovi, Jakubovi Kokešovi i Lukášovi Juřenovi.

Futsal je halová obdoba fotbalu. Vznikl v Brazílii původně jako sport fotbalových veteránů. Po fotbalové kariéře se přemístili hráči z trávníků do menších ploch, do hal. Název futsal vznikl ze španělských nebo portugalských slov FUTbol nebo FUTebol a ze španělského nebo francouzského výrazu pro sál - SALon nebo SALa. ⛹️‍♂️

I když se jednalo o naši premiéru, studenti bojovali, zápas byl dynamický a my už se těšíme na další možnou příležitost. Tentokrát pánové urvali 4. místo a my věříme, že naše křivka výher se bude mít na vzestupu. 📈 Držte nám palce a jak by řekla paní učitelka Kopečková:

"Hoši děkujem... BALTACI JEDEEEE!!"

“Ve čtvrtek 16. 11. nás čekala další krásná akce, díky které jsme se mohli hezky zapotit a dát si do těla. VOLEJBALOVÝ TURNAJ ke dni studenstva byl skvělou příležitostí upustit energii a trénovat týmového ducha. 🤾‍♂️🤾‍♀️” – paní učitelka Kopečková

Reprezentanti SŠ Baltaci ve volejbalovém turnaji byli Ema Čandová, Sára Michalčíková, Anna Pham, Jakub Křivák, Matyáš Martinko, Jonáš Kozumplík, Marek Merta a Jáchym Hric.

Hry byly od počátku velmi vyrovnané a zadarmo nikomu nic naši žáci nedali. ✊

Žáci postupové místo neobsadili, konkurence profesionálů ale poskytla alespoň možnost vidět hru na vysoké úrovni. Mezi týmy ochutnali i pocit vítězství, ale ani tak to na bednu nestačilo.

Děkujeme všem žákům za reprezentaci naší školy a těšíme se na příští sportovní matche.

Maturitní obory – výsledky přijímacího řízení

Výsledková listina: Obor Informační technologie Obor Hotelnictví Obor Podnikání USPĚL JSEM Na základě stanovených kritérií a požadovaných podkladů dodaných s přihláškou, stanovil ředitel školy jejich

Zážitkový den pro základní školy s KC

Na žádost 16. ZŠ Zlín, jsme s našimi studenty oboru Kuchař-čísník zařídili pro žáky 8. ročníků program, který měl za úkol přiblížit tento studijní obor