Bubnovačka 2023

Dětská duše je nejzranitelnější zvláště v raném věku. Celorepubliková akce Bubnovačka, kterou organizuje Centrum LOCIKA, upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině.

Tento rok znělo bubnování skoro ve všech českých školách, firmách, domácnostech, a to konkrétně v pondělí 20. listopadu v čase 10:00 až 11:00. V minulém roce se této akce účastnilo 22 tisíc lidí.

Letos jsme i my dali bubnováním 🥁 symbolicky hlas týraným dětem.

„Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2023“ je motto akce, která chce výrazně upozornit na důležitost ochrany nejzranitelnějších.

V České republice je zasaženo zhruba 14 % dětí. Ve třídách to jsou 2 až 4 děti, které jsou ohroženy a minimálně 1 dítě je touto situací závažně traumatizované.

V případě, že víte o někom z vašeho okolí, kdo se může nacházet v podobné situaci, nebuďte lhostejní. Výchovný poradce v naší škole paní učitelka Křečková má dveře vždy otevřené a ruku nataženou k pomoci stejně tak, jako kterýkoliv jiný z učitelů naší školy. 🫂

Stop týrání dětem!

Palačinky pro radost

Palačinky 🥞 pro radost připravovali dnes studenti prvního a druhého ročníku oboru Kuchař-číšník 🧑‍🍳  v Alzheimer Home Zlín.  Kromě klientů centra se tohoto mezigeneračního setkání

Mezigenerační setkání – Moudrá síť

Ve středu 30.4.2025 se uskutečnilo mezigenerační setkání seniorů a studentů oboru IT. Na akci spolupracovala škola s organizací Moudrá síť. Studenti měli připravené zajímavé přednášky